Türkiye’nin güzelliklerle dolu hazinelerinden birisi de Dalaman’dır. Her köşesinde ayrı bir güzellik var, kalbinizin atışları bu güzellikleri görünce şimdiden yükselmeye başlayacak. Elinize şöyle bir haritayı alın ve haritadan bu ihtişama bakın. Konumunun muhteşem bir yerde olduğunu göreceksiniz. En ideal olana bazen yaklaşmak isterken göz önünde olan güzelliklerin farkına varamıyoruz. Ya da görmezden geliyoruz.
Otel aramaya Dalaman’da başladığınızda diğer bölgelere göre fiyatların çok ucuz olduğunu göreceksiniz. Havalimanına 4 kilometre mesafede muhteşem oteller bulmanız mümkün. Hava yoluyla buraya gelinebildiği gibi karayolu ile de ulaşmak mümkündür
Dalaman merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Çayı’na gidebilirsiniz. Türkiye’nin rafting yapmaya en elverişli merkezlerinden birisinin Dalaman Çayı olduğunu söyleyebiliriz. Birçok rafting şirketi burada yer almaktadır. Ve rafting için ziyaretçilere gerekli tüm ihtiyaçlarda yardımcı oluyorlar. Rafting yapmayı yine de istiyorsanız kıyafetler açısından en azından hazırlıklı giderseniz sizin için daha iyi olacaktır. size rafting yapanları izlemek daha iyi gelebilir. Dalaman Çayı’na gitmişken rafting yapmadan dönmeyin. Bu ayrıcalıklı zevkin mutlaka tadına varın.
Bir çok balık restoranın Dalaman Çayı’nda olduğunu söyleyebiliriz. Buraya aileniz ya da arkadaşlarınızla gelirseniz kesinlikle akşam yemeği için balık tavsiye ederim. Sakın Dalaman Çayı’a gidip de balık yemeden dönmeyin.
Eğlenceli bir akşam yemeğini Dalaman Çayı’nda yedikten sonra, Sarıgerme plajına gitmek için bir sonraki gün için plan yapabilirsiniz.
Gerçekten Dalaman’a komşu olan belde görülmesi gereken yerlerden biridir. zeytinlikler ve portakal bahçeleri ile yol boyunca karşılaşıyorsunuz.
Ortaca Belediyesi’ne bağlı Sarıgerme Köyü’nde Sarıgerme plajı yer almaktadır. Adı Türkiye’nin en ünlü plajları arasında geçen Sarıgerme Plajı, yanı başındaki çam ormanları, upuzun kumsalı, masalsı bir atmosfere sahip tertemiz plaja ve pırıl pırıl denize sahiptir. Plaj yakınlarında ayrıca acıktığınız takdirde yöresel köy kahvaltısı yapabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz restoranları bulabilirsiniz.
Dalaman koylarını keşfe çıkmak başlı başına bir macera! İşte Sarsala Koyu bunu size ispatlayacak en önemli yerlerden. Kendinizi sahile bırakın ve etrafınızdaki çam ormanlarından yayılan mis gibi havanın tadını çıkarın. Denizden esen meltem hafif içinizi ürpertirse restoranlardan birine geçerek sıcacık bir sofra kurun kendinize. Az sayıdaki butik otelleri, kara yolundan ulaşımın zorluğu, Sarsıla Koyu’nu tam bir kaçış ve huzur noktası haline getiriyor. Evet, bu koya en iyi ulaşım denizden. Aklınızda bulunsun.