Dalyan-Jeep Safari Rotaları

Tam gün süren bu turda da Dalyan etrafında görülmeye deger eşsiz güzellikteki manzaralar ayagınızın altına geliyor. Neler mi var? Kısaca: köy turu, minik şelale, yuvarlakçay , akköprü rafting alanı, radar mevkiinden İztuzu ve Dalyan’ı kuş bakışı izleyebilme imkanı bunlardan sadece bir kaçı.

 

Marmaris-Jeep Safari Rotaları

Jeep safari turlarına katılarak dere bucak, tozlu taşlı yollara girerek bambaşka Marmaris’i keşfetmeye ne dersiniz? Sabah erken konvoy halinde yola çıkılıyor, ormanlar, köyler, dereler aşarak ıssız koylarda son buluyor turlar. Denize giriliyor, balık, gözleme, ayran ziyafeti çekiliyor, buz gibi kaynak sularında serinleniyor ve akşam üzeri dönüyorsunuz çıktığınız yere. Genellikle Bozburun Yarımadası ve Gökova kıyılarındaki Orhaniye-Kızkumu, Hisarönü, Bozburun, Çiftlik, Turunç ile Akyaka’dan Akbük’e giden tali yollar macera tutkunu olan tatilcilerin jeep safari heyecanını yaşamaları imkanını veriyor.
Jeep safari turlarımızda eski köy yollarından, daha teknolojinin tam olarak ulaşamadığı köylerimizi, ancak denizden ulaşabileceğiniz muhteşem koyları ve hepsinden önemlisi yaşanacak olan safari ruhu ile birlikte doğanın bizlere verdiklerini en yakından görme şansına sahip olacaksınız. Jeep safari tur rotalarının bir bölümü şöyle:

Rota 1:
Sabah 9-10 arası katılımcıların belirlenen yerlerden toplanıp çıkış yerine getirilmesi, tur ve rota
hakkında gerekli bilgilendirme ve uyarıların tur lideri tarafından gruba topluca anlatılması.

– İçmeler’den Osmaniye istikametine çıkış. Palamut Dağı, Camiyanı Mahallesi yolunu takiben Bayır Köyüne varış. Bayır Köyü’nde mola.
– Bayır Köyü’nden çıkış; bazen Selimiye Köyü üzerinden, bazen direk Turgut Şelalesi’ni ziyaret.
– Şelaleden çıkış. Turgut Köyü içerisinden Turgut Plajı’na varış. Deniz ve yemek molası.
– Turgut Plajı’ndan Orhaniye Kızkumu istikametinden yola devam ederek, mevsime göre sahil yolundan ya da Keçibükü geçişli eski köy yolundan ve Hisarönü Köyü’nden geçerek Asparan-Kazandere boyunca giden orman yolunda zaman zaman dere içinden geçerek Asparan’a varış. Asparan’da kısa bir mola.
– Kızıldağ üzerinden İçmeler’e geri dönüş.
– Toplanma yerinde kısa bir veda konuşmasından sonra katılımcıların konaklama yerlerine dağıtılması.

Rota 2:
Sabah 9-10 arası katılımcıların belirlenen yerlerden toplanıp çıkış yerine getirilmesi, tur ve rota hakkında gerekli bilgilendirme ve uyarıların tur lideri tarafından gruba topluca anlatılması.
– Kızıldağ yolu üzerinden Asparan’a hareket edilir. Asparan’da kısa bir moladan sonra orman yolunu takiben Kazandere boyunca bazen derelere girerek Hisaönüne varış. Hisarönü sahilinde mola.
– Hisarönü sahilinden çıkış. Sahil yolunu takiben Orhaniye üzerinden Turgut Şelalesine varış. Şelale ziyareti.
– Şelaleden çıkış. Ana yol üzerinden Bayır Köyü’ne yemek molası için hareket edilir. Bayırda öğle yemeği verilir.
– Bayır köyünden çıkış. Çiftlik koyuna hareket edilir. Koyda yüzme molası verilir.
– Çiftlik koyundan çıkılarak Kayalıyüzü Mahallesi, Camiyanı Mahallesi, Palamut Dağı istikametindeki dağ yolundan İçmeler’e dönüş.
– Toplanma yerinde kısa bir veda konuşmasından sonra katılımcıların konaklama yerlerine dağıtılması.

Rota 3: (Akşam)
Saat 17.00 ile 17.45 arası katılımcıların belirlenen yerlerden toplanıp çıkış yerine getirilmesi, tur ve rota hakkında gerekli bilgilendirme ve uyarıların tur lideri tarafından gruba topluca anlatılması.
– İçmeler’den Kızıldağ Asparan yolu üzerinden Kazandere’yi geçerek Değirmenyanı’na varış. Marmaris- Datça kara yolunda kısa bir mesafeden sonra Bördübet sapağından Bördübet istikametine devam edilir.
– Bördübet sahiline varış. Yaklaşık 1 saat yüzme molasından sonra mevsime göre günbatımı manzarasının en güzel göründüğü noktaya sahil yolundan hareket edilir. Gün batımından sonra toprak yolu takiben Marmaris – Datça kara yolunda Bencik mevkiinden çıkış. Ana yolu takibederek Hisarönü sahiline ulaşılır.
– Belirlenen mekanda akşam yemeği alınır. Yemekten sonra sahilde eğlence için katılımcılarla beraber toplanılır ve canlı müzik eşliğinde eğlenilir.
– Hisarönü sahilinden hareket edilir. Köy içinden geçilerek Asardağı orman yolunu takiben Asparan’a inilir. Marmaris – Datça kara yolunu takip ederek Marmaris’e varılır.
– Toplanma yerinde kısa bir veda konuşmasından sonra katılımcıların konaklama yerlerine dağıtılması.
Not: Hava ve yol durumuna göre rotada bazı küçük değişiklikler yapılmaktadır. Yukarıda belirtilen zamanlar yaklaşık süreleri ifade eder.