14 ŞUBAT’I 1 GÜN DEĞİL “2 GECE 3 GÜN” KUTLAYIN

Sevgililer gününü sadece bir gün değil bir hafta sonu yaşamak isteyen Ankaralılar için  Dalaman Weekend projesi farklı bir tatil fırsatı sunuyor. Ege Bölgesinin birbirinden güzel tatil merkezlerini kapsayan ve geçtiğimiz yıl başlatılan Dalaman Weekend projesine 14 Şubat ile yeniden start veriliyor. 

Ülkemizin en önemli turizm değerlerinden Dalaman Bölgesi’nin Dalyan, Marmaris, Fethiye, Akyaka tatil merkezlerinde, iç turizmin canlandırılması amacıyla YDA Dalaman Havalimanı öncülüğünde AnadoluJet, Pegasus ve Muğla Valiliği işbirliğinde  İstanbul ve Ankara’dan Dalaman’a uçak, otel ve transferi kapsayan haftasonu tatili  “Dalaman Weekend Projesi” yoğun ilgiden dolayı bu yıl da devam ediyor.

3 gün 2 gece tatil paketlerinden oluşan Dalaman Weekend Projesi ile  hafta sonunda tatile gitmek isteyenlere  uçak, transfer ve otel konaklamasını kapsayan alternatifler sunuluyor. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, dünyada ve Türkiye’de yıllık izin kullanılmadan hafta sonları değerlendirme etkinliklerinin giderek arttığını belirterek, bu çerçevede düzenlenen şehir ve bölge gezilerinin yaygınlaştığına değindi ve proje hakkında şu bilgileri verdi.

Uçak Bileti , Transfer ve Konaklama Dahil Paketler Sunuluyor

Güvenç, “Kişi otelini ayrı uçağını ayrı transferini ayrı düşünüp çaba sarf etmesin diye bunların hepsini tek kalemde sunduğumuz ve  www.dalamanweekend.com  adresinden kolayca istediğiniz paketi satın alabildiğiniz bu proje beklediğimiz ilgiliyi gördü. Bu sene de sezonu 14 Şubat ile başlatıyoruz.  Otel, transfer ve uçağın bir arada olduğu 3 gün 2 gecelik paketlerden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Gidiş ve dönüş uçak biletleri de dahil. Otel yıldızlarına göre değişen 349, 449 ve 549 TL.’lik paketler mevcut. Pakete kahvaltı dahil. Dalaman’ın yemek kültürünün ve restoranlarının tanınması için paketlere şimdilik yemek dahil etmedik, ileride restoranların da dahil olacağı bir uygulama eklemeyi planlıyoruz. Tüm yıl devam edecek projemiz 14 Şubat ile başlıyor. Hedef kitlemiz aslında büyükşehirlerin stresinden kaçmak isteyen herkes, ancak önemli ölçüde  de “35 yaş ve üzeri” günübirlik seyahat eden, yanında büyük bagajlar taşımayan kişiler.  Dalaman Weekend Projesi ile giderek artan iç turizm hareketinde Dalaman bölgesinin payının artırılması, doğal turistik özelliklerin ve bölgeye özgü mutfağın tanıtılması da hedeflerimiz arasında.” dedi.

Güvenç, Dalaman’a gelen doğaseverlere hitap edecek Likya ve Karia Yolları doğa gezileri, bisiklet, yamaç paraşütü, kano, at biniciliği, olta balıkçılığı gibi daha birçok aktiviteyi yapabileceğini belirterek, tarihi mekanların da görülebileceğini söyledi.