Temiz hava, kuş sesleri içerisinde özlemini duyduğunuz doğa ile iç içe bir aktiviteye ne dersiniz? Muğla’da bulunup da piknik yeri arayanlar için bir araştırma yaptık ve Muğla’nın en iyi piknik alanlarını listeledik. İşte Muğla’da piknik yapabileceğiniz en iyi yerler;
Karabağlar Yaylası: Şehir merkezine 3 km mesafede bulunan bu yer; soğuk kaynak suyu, ulu çınarları, bol meyve ağaçları ile sıcak günlerde bir kaçış yeridir.

Ula Akyaka Piknik Alanı: Kendinizi Çınar Plajı’nın berrak sularına bırakıp yılınızın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilir aynı zamanda Ula Akyaka piknik alanında da pikniğinizi yapabilirsiniz. Şezlonglar, WC, soyunma kabinleri ve plaj şemsiyelerini de plajdan temin edebilirsiniz.

Çubucak Ormanı: Çubucak Orman Kampı’nda yeşille mavinin buluştuğu denizde yüzmenin yanında basketbol, bilardo, langırt gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. Bu piknik alanı temiz havası ve pırıl pırıl deniziyle piknik severleri bekliyor.

Katrancı Parkı: Fethiye – Muğla karayolunun 15. km sinde çam ağaçlarının denizle kucaklaştığı, irili ufaklı koylarla çevrelenmiş olan Katrancı da muhteşem bir doğada piknik yapabilirsiniz. Ayrıca alan Çadır turizmi – kampçılık için ideal imkanlara da sahip.

Gemile Koyu: Zeytin ve çam ağaçlarının arasında büyüleyici bir noktada bulunan bu koy, yaz mevsiminde yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği bir bölgedir.