PARKUR 1: Ölüdeniz – Kirme – Karaağaç – Alınca – Yediburunlar – Bel – Karadere – Özlen Çayı – Patara Kumsalı Batı Yakası (80 km)
Parkur Kirme – Karaağaç ve Yediburunlar – Karadere arasında toprak yoldan ilerliyor. En kötü bölümü Bel Mahallesi’nden sonraki yaklaşık 5 kilometrelik kısım. Altı yüksek olmayan araçlara kış aylarında bu rotayı önermiyoruz. Gezinin en yüksek noktası Kirme – Karaağaç arasındaki İncebel mevkisi. Sağ tarafınızda Akdeniz manzarası eşliğinde otantik köklerden geçen parkur, konuklarına birçok sürpriz vadediyor. Özellikle Alınca – Yediburunlar – Bel arası manzara müthiş.

PARKUR 2 : Göcek – Ayfer Koyu – Osmanağa Çeşmesi Koyu – Kırcagedre – Kızılağaç – Belenkirse – Dalamancık – Kocagöl – Sarsala Koyu – Kocagöl – Dalamancık – Baldımaz Gölü – Kapıkargın – Dalaman (50 km)
Her kilometresinde farklı bir güzellikle karşılaşacağınız, arazi araçlarına uygun bir güzergâh. Yaz mevsiminde denemenizi önereceğimiz parkurun ilk bölümü Göcek koylarını takip ediyor. Daha sonra sahilden aynlarak tepelere tırmanıyor. Bu rotanın en zor kısmı, tepelere ulaştıktan sonraki toprak yol. Şerefler köyü Kırcagedre Mahallesi’ne varmak için, geldiğiniz tepe noktasından aşağıdaki fidanlığa inip karşıdaki tepeye tırmanmak zorundasınız. Aşın su tutan fidanlık yaz ayları dışında çamurlu toprak yapısıyla geçit vermeyebilir. Bu bölüme özellikle dikkat etmenizi, geçemezseniz geri dönmenizi tavsiye ederiz.

Kırcagedre’ye ulaştıktan sonra sola dönerek sırt boyu devam eden orman yolunu izleyin. Solunuzda Fethiye Körfezi manzarası bazı noktalarda görüş alanınıza girecek. Dalamancık Mahallesinde sola dönerek Kocagöl ve Sarsala Koyu’nu görebilirsiniz. Parkur, Dalamancık’a geri döndükten sonra, Kapıkargın üzerinden ulaşacağınız Dalaman’da sona eriyor.

PARKUR 3: Göcek – Karacaören – Kızıldere – Yeşilvadi – Yanıklar (32 km)
Bisiklet parkurları bölümündeki 14. güzergâhla aynı olan bu rota, yemyeşil vadiler ve köyler arasında uzayan dingin bir yolculuk.

 

parkuurr