MAVİ YOLCULUK EGE KIYILARININ HEMEN HER YERİNDE YAPILMASINA RAĞMEN BU İŞ İÇİN EN UYGUN KIYILAR, DENİZ VE MAVİNİN UÇSUZ BUCAKSIZ OLDUĞU MUĞLA KIYILARIDIR. MUĞLA’DA YER ALAN İRİLİ, UFAKLI SAYISIZ KOY DENİZE SEVDALI GÖNÜLLERİ DAHA İLK BAKIŞTA FETHEDER.

Mavi Yolculuk faaliyetinin ismi de insanları ayrı bir etkiyle çekmektedir. Bunun sebebi de bu şiirsel tabirin isim babalarının değerli edebiyatçılarımız olmasından ötürüdür. Çünkü, Mavi Yolculuk adı Halikarnas Balıkçısı olarak tanınmış Cevat Şakir Kabaağaçlı, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Sebahattin Eyüboğlu ve Azra Erhat’ın eserlerinden doğmuştur.

Denizi yaşamak ve buradaki dinginlik ve hazzı hissetmek amacıyla Bodrum’a, Marmaris’e, Datça’ya, Fethiye’ye, Göcek’e koşan deniz ve güneş tutkunları gün doğumu ve gün batımının en güzelini buralarda yaşarlar.Sahil şeridi boyunca sayısız bakir koy ve körfez bulunur. Coğrafi yapı yat turizmi ve yatçılık için son derece elverişlidir. Akdeniz ve Ege’nin turkuaz suları, sayısız koy, körfez ve plajlarla dolu bir hazine sunmakta ve yatçılara her gece için değişik ve özel bir lokasyonda demirleme ve tatil olanağı sağlamaktadır. Muğla ‘nın birçok beldesi yatçılar için vazgeçilmez uğrak yerlerdir..